Zimní olympijské hry Severák 2003
16.3.2003 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Čtyři žáci naší školy se v doprovodu paní učitelky Kateřiny Luňákové zúčastnili Zimních olympijskýh her Severák 2003. Přinášíme její zprávu o průběhu her a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.     Naši školu reprezentovali čtyři žáci, a to Anička Kratochvílová, Eliška Glancová, Honza Křikava (všichni 8.A) a Štěpán Bureš (9.B).
Velmi pěkné ubytování a chutné stravování nabídla MČ Prahy 7 ve svém rekreačním zařízení Velký Semerink.
Žáky doprovázeli a lyžařsky školili František Jahelka(učitel lyžování z Pražského klubu lyžařů), Katka Luňáková (učitelka v ZŠ Korunovační), Jaromír Pešek (vychovatel v ZŠ Letohradská) a Naďa Dykastová (sportovní referentka MČ Prahy 7).
A co účast na ZOH obnášela? V pondělí jsme se rozjezdili, vypořádali se s počátečním nepříjemným deštěm a rozbředlým sněhem, abychom v úterý trénovali techniku lyžování (typy oblouků atd.) a užívali si sluníčka. Na středeční program se těšili snad všichni. Tradiční odpočinkový den jsme strávili v Aquaparku Babylon v Liberci (tato akce byla zahrnuta do ceny týdenní pernamentky). Ve čtvrtek se doladila forma na páteční závody. Závodníci se mohli předvést ve třech disciplínách: slalomu (2 kola), obřím slalomu (2 kola) a v oblíbeném sjezdu. Borci z naší školy překonali nepřízeň počasí (chumelenice, nový prašan na trati) a umístili se v prvních desítkách. Velmi pěkné bylo čtvrté místo Honzy Křikavy v obřím slalomu. Večer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů za účasti starosty MČ Prahy 7 pana Radka Mikšíka a radního MČ Prahy 7 pana Josefa Neuberga. Dále byly vyhlášeny výsledky družstev ve výstupu na Nanga Parbat – celotýdenní hra 3 družstev. Každý večer jsme se sešli a kulturně žili. Zpěv jednotlivých družstev doprovázel na kytaru František Jahelka. Dále si jednotlivá družstva připravovala zábavu pro ostatní – společenské hry a soutěže. Vše bylo pečlivě bodováno a výsledek byl jednoznačný. Zvítězilo družstvo Katky Luňákové ve složení Anička Kratochvílová, Eliška Glancová, Honza Křikava a Štěpán Bureš (všichni ZŠ Korunovační), Adéla Čaňová, Ondřej Ďurčo a Jakub Vrzáň (všichni ZŠ Umělecká) a Martin Valenta (ZŠ Letohradská). Adéla a Jakub se opakovaně umístili i na stupních vítězů v lyžařských disciplínách. Zvláštní ocenění za vychytané skoky (tzv.třistašedesátky)na profesionálním skokánku získal Štěpán Bureš. Přiložené foto jisté napoví více.
Celý týden proběhl bez zranění a naprosto v pohodě.
    ZOH se konaly pod patronací starosty MČ Prahy 7 pana Radka Mikšíka a rádi bychom mu poděkovali za sponzorství celého pobytu v Jizerských horách. Další poděkování patří technickému zázemí celé akce – referentce odboru kultury a sportu MČ Prahy 7 – Nadě Dykastové.
    Speciální poděkování patří Anče Kratochvílové, Elišce Glancové, Honzovi Křikavovi a Štěpánovi Burešovi nejen za lyžařské výkony, ale i za skvělou reprezentaci naší školy.
 


... zpět na předchozí stranu