Máme rádi zvířata, protože...
24.1.2005 korunka@news ŠKOLA HROU
Dne 21.12.2004 jsme se sešli v 8:00 hodin v kabinetu rozšířené péče Jarky Budíkové. Bylo nás 32 - od prvňáků až po osmáky - a všichni jsme se znali - jsme nejen žáci jedné školy, ale i žáci, kteří mají oproti ostatním více práce s tím, zvládat učení - mnozí z nás jsou „integrovaní“, protože se narodili s dyslexií a podobnými život a učení komplikujícími obtížemi, jiní kromě všeho vyučování navštěvují navíc kroužek češtiny pro cizince, protože se narodili v jiné zemi, než v České republice a česky se proto musejí od základu učit. Jarka Budíková pro nás, abychom si před Vánocemi od školy trochu odpočinuli, vymyslela výlet do Zoologické zahrady. Výlet byl super !!!, přečtěte si proto všechny podrobnosti v detailu článku a koukněte se na fotogalerii. Vaše Gábina.

Fotogalerie


Abychom se na návštěvu ZOO naladili, připravila pro nás Jarka a její pomocnice (Gábina Roztočilová, Jiřina Nejedlá a Iva Pospíšilová) úkol, který jsme splnili ještě ve škole: spoustu obrázků zvířat jsme roztřídili dle živočišných druhů - přitom jsme si vysvětlili nám neznámá slova (jako třeba bezobratlí). Pak jsme každý dostali svůj pracovní list - společně jsme si pročetli otázky, které však dokážeme zodpovědět až po návštěvě ZOO. A tak jsme tam po společném určení základních pravidel chování vyrazili. Cestovalo se nám pohodově - tramvají z Letenského náměstí do Holešovic a odtud autobusem až před Zoologickou zahradu, kde už pro nás měli připravené lístky.
V ZOO sice bylo nějakých 500 návštěvníků, ale oproti víkendovým návalům to nebylo nic. Proto jsme si bez problémů mohli projít Indonéskou džungli - většina z nás zde byla poprvé a moc se nám tu líbilo! Navíc jsme se tu mnoho dozvěděli o přirozeném přírodním prostředí spousty zvířat, která ve svých výbězích žijí přece jen jinak.
Právě včas jsme dorazili nahoru ke koním Převalského, kde na nás čekala naše průvodkyně, která nám o tomto vzácném zvířecím druhu podala podrobný výklad. Jestli jsme dávali pozor si pak ověřila sadou kontrolních otázek, které jsme všechny dokázali zodpovědět! Za to jsme pak byli po zásluze pochváleni.
Od koní Převalského jsme se přesunuli dolů - do Afrického domu, kde jsme se s naší průvodkyní setkali znovu - tentokrát u žiraf. Opět jsme vyslechli zajímavou přednášku, paní průvodkyně navíc zodpověděla řadu našich dotazů. Bezvadně jsme si užili blízkost, do jaké jsme se těmto velikým zvířatům dostali!
Po necelé půlhodině strávené u žiraf jsme museli začít myslet na návrat. Ačkoli se nám nechtělo, vydali jsme se napříč spodní částí ZOO směrem k východu. Autobusem jsme se tentokrát svezli méně pohodlně - ještě s jednou školou, ale dojeli jsme šťastně. I cesta tramvají proběhla bez problémů.
Ve škole jsme ještě na půl hodiny zašli k Jarce Budíkové, kde jsme si v anketě sdělili, co nás nejvíc zaujalo (nejčastěji bodovali lední medvědi, surikaty, vydry a koně Převalského), co nás překvapilo (krása Indonéské džungle, blízkost žirafám). Na barometru jsme si ukázali, jak jsme byli s návštěvou Zoologické spokojeni (valnou většinou už jsme výš ani ukázat nemohli). A stručně jsme naplánovali další (snad únorovou?) akci v ZOO - nejčastěji jsme prosili o víc času k dispozici, o možnost občerstvení - a v tom nám snad bude vyhověno.
Hanka Štekrová využila posledních několika minut k představení nejbližší mimořádné aktivity pořádané klubem Jasmín a pozvala nás na Zimní tábor, kam klub se svými vedoucími zanedlouho vyrazí. Mnozí z nás si vzali přihlášky s tím, že to doma proberou s rodiči.

... zpět na předchozí stranu